Odpust w Gietrzwałdzie - zmiany w organizacji ruchu.
05/09/2021

W związku z trwającymi w Gietrzwałdzie uroczystościami odpustowymi kierowcy muszą się liczyć ze zmianą organizacji ruchu na drogach prowadzących do sanktuarium.

Przed główną mszą, którą rozpocznie się o 11.00, samochody osobowe kierowane będą na parkingi przy miejscu celebry tylko jednym wjazdem, okrężną trasą przez Woryty. Pozostałe wjazdy zarezerwowane będą dla grup pieszych, autokarów i służb ratowniczych. W trakcie uroczystości zostaną z kolei wprowadzone zmiany, ułatwiające wyjazd.

Nadkomisarz Piotr Godlewski z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie apeluje do pielgrzymów pieszych, aby korzystali z odblasków i wystrzegali się gwałtownych wejść na przeciwny pas ruchu.

Uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie odbywają się w rocznicę objawień maryjnych i są połączone z archidiecezjalnymi dożynkami. Uczestniczą w nich tysiące wiernych.

Transmisji sumy można będzie wysłuchać w Radiu Olsztyn i w Internecie (transmisja wideo od godz. 10.).
Za:
https://radioolsztyn.pl/rocznica-objawien-w-gietrzwaldzie-zmiana-organizacji-ruchu/01590482?fbclid=IwAR2EXFLtMkNYDHXIPlbvNWDHRI3ywOYegw2q84DmZTNCcsyHJATvzCQ5p24