Informacje na okres do 11 kwietnia
27/03/2020

Biorąc pod uwagę, że w naszym kraju zostało wprowadzone ograniczenie liczby uczestników zgromadzeń religijnych do 5 osób

Informujemy, że w dniach od 25 marca do 11 kwietnia wszystkie intencje mszalne przyjęte na dany dzień będą odprawione na Mszy św. o godz. 7.00 bez udziału wiernych.

Nie będzie pozostałych Mszy św. i nabożeństw.

Kościół będzie otwarty codziennie w godzinach 8 - 18.

Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w tych dniach we Mszy świętej poprzez radio lub telewizję.

Jednocześnie informujemy, że Arcybiskup Metropolita Warmiński udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej do dnia 12 kwietnia br. wszystkim wiernym na terenie Archidiecezji Warmińskiej.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęca się, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Prosimy o sprawdzanie wiadomości na bieżąco, bo być może zostaną podjęte decyzje o dalszych zmianach.